Mistrzostwa Świata Agility – Liberec 2012

Jak co roku – najbardziej wyczekiwana, najbardziej huczna i najbardziej dopingowana impreza agility. Niesamowite emocje i przeżycia – tam trzeba być, by tego doświadczyć!

Rok 2012 pokazał nam, jak silną stawkę zawodników tworzymy w naszym klubie. Do reprezentacji Polski na MŚ zakwalifikowało się aż pięcioro extremalnych!

Reprezentacja jeszcze przed zawodami – extremalni u góry od lewej kolejno: Leszek, Katka, Olga; u góry druga od prawej: Iwona; na dole druga od prawej: Beata

Te dni zleciały nam bardzo szybko. Wiele niezapomnianych wrażeń zaserwował nam Liberec. Zawody można było oglądać on-line, ale ze względu na bliskie położenie zawodów – trybuny pękały w szwach od polskich  kibiców, którzy dzielnie dopingowali naszych zawodników 🙂

Widać, że to nasz EXTREMALNY kibic… 😉

W przerwach między przebudową toru atrakcją dla wszystkich był taniec wraz z czeskimi tancerkami, których dobry humor i energia porywała wszystkich na arenę. Swoją drogą – czyż to miejsce nie wygląda imponująco? Zobaczcie sami.

Imponująco na Mistrzostwach wyglądała także nasza polska reprezentacja, ubrana w przepiękne narodowe stroje, godnie nas reprezentowali jak przystało na najlepszych z najlepszych 🙂

Tuż po ceremonii zamknięcia – pełen skład reprezentacji

Reprezentacja w klasie SMALL

Reprezentacja w klasie MEDIUM

Reprezentacja w klasie LARGE

Jak już wspomnieliśmy, w skład polskiej reprezentacji wchodziła piątka EXTREMALNYCH, co jest nie lada wyczynem! Ostatecznie czworo z nich biegało na Mistrzostwach w Libercu:

Leszek Kalisz – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata, utytułowany i szanowany zawodnik, a przede wszystkim trener naszego klubu. Stawiał kroki w tym sporcie praktycznie od jego początków, a co za tym idzie, jest bardzo doświadczonym instruktorem jak i handlerem. W tym roku wraz ze swoją suczką rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever – Breską, zakwalifikowali się do reprezentacji we wspaniałym stylu. Konkurowali w klasie LARGE.

Iwona Kalisz – parokrotnie obroniła tytuł Mistrza Polski Agility. Na treningach wspiera nas radą i dobrym słowem. A jej rad na pewno warto posłuchać – w końcu sieje postrach w klasie Small 🙂 Wspaniały handling i porozumienie z psem na torze tworzy nam obraz groźnej rywalki w starciu o podium. Dowodem na to jest kwalifikacja (i to nie pierwsza) do Mistrzostw Świata!

Beata Luchowska – utalentowana młoda zawodniczka, która szturmem wtargnęła do świata agility i zaczęła roznosić konkurencję w drobny mak 🙂 Za jej precyzyjnym, pełnym gracji handlingiem kryje się zamiłowanie do aktywnego trybu życia. Czy ktoś z klubowiczów pokonałby ją w joggingu? Szczerze wątpimy 😉 Agilituje wraz ze swoim owczarkiem szetlandzkim – Tesinką w klasie wzrostowej S. Mają na koncie już sporo sukcesów, ale życzymy im jeszcze więcej! Ta para ma bardzo duży potencjał, a Beata na laurach nie ostaje!

Olga Kwiecień – jedna z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych zawodniczek w naszym klubie. Do niedawna również trenerka w Extremedog.  Dzięki pomysłowości, talentowi i uporze w dążeniu do spełnienia marzeń stała się liczącym się w Europie zawodnikiem. Zakwalifikowana do Mistrzostw Świata, bardzo dzielnie konkurowała z najlepszymi w klasie Medium. Jej wysiłki i praca nie poszły na marne – na mistrzostwach zajęła drugie miejsce w Agility, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i wiele radości – Polska na podium Mistrzostw Świata! Ten bieg przejdzie do historii Polskiego agility 🙂

 

 

 Możliwość komentowania jest wyłączona.