Seminarium z Iwoną Gołąb

Seminarium z Iwoną Gołąb 12-13.10.2013r.

W październikowy weekend (12 i 13 października) gościliśmy na naszym klubowym terenie utytułowaną zawodniczkę agility – Iwonę Gołąb.

Iwona regularnie startuje w zawodach agility ze swoimi dwoma psami rasy border collie – Raiderem i Kite, ma już na swoim koncie bardzo wiele osiągnięć a także prowadzi własną szkołę – Odlotowe Psy.

Iwona pokazująca jak poprawnie wskazać psu, którędy ma się on zwrócić. Tutaj Ace jako „demo dog”. (fot. B. Luchowska)

Jasny i wyraźny sygnał, a wszystko musi być w ruchu! Fleur bezbłędnie odczytuje intencje Iwony. (fot B. Luchowska)

Wśród teamów na seminarium pojawili się oczywiście także nasi klubowicze: Irena i Ra, Katka z Lilo i Vigo, Iwona i Ace, Ania i Rafi, Zosia i Illy, Leszek i Quick, Mirela i Emi

Były to zapewne dwa dni pełne wyzwań i nowych rozwiązań dla naszych uczestników – Iwona stawiała tory trudne technicznie, wymagające przemyślenia strategii – każdy błąd kosztował spóźnienie na kolejnych odcinkach toru, a w konsekwencji błędy – bo i dalsze części toru do najprostszych nie należały 🙂 Nasza mentorka bardzo dokładnie opisywała źródło problemu i jego rozwiązania, z reguły po kilku próbach udawało się pokonać wszelkie przeciwności.

Skupiona Quick, fot. Dominika Piwko

Mirela i dzielna Emi

Atmosfera była wyśmienita, wszyscy uczestnicy bardzo dobrze wspominają seminarium. Każdy wyciągnął dużo praktycznej wiedzy i pomysłów na to, co należy jeszcze przećwiczyć oraz nad czym należałoby się jeszcze skupić – bardzo owocny weekend! Mamy już kolejne plany na wizytę Iwony u nas 🙂 Oby pogoda dopisała, bo atmosfera i Iwona na pewno nie zawiodą!

Ra szykująca się na 2on2off, fot. Dominika Piwko

Dziękujemy Iwonie za ogrom wiedzy i nowych pomysłów, do zobaczenia (mamy nadzieję) wkrótce!

A także… ogromne podziękowania za wkład i trudy włożone w całą wspaniałą organizację tego seminarium należą się Irenie Kempińskiej! Która wspaniale poradziła sobie ze wszystkimi formalnościami i pilnowała harmonogramu. Irenko dziękujemy!

Więcej zdjęć, autorstwa Dominiki Piwko (znak DP na zdjęciach) i Beaty Luchowskiej (bez znaków) za które serdecznie dziękujemy obu paniom 🙂

agility 021 agility 020 agility 019 agility 018 agility 017 agility 016 agility 015 agility 015 (2) agility 014 agility 013 agility 012 agility 011 agility 010 agility 009 agility 008 agility 007